۵ دلیل مهمی که نیاز است تا روشهای تامین سنگ ساختمانی صادراتی را یاد بگیرید!

کوارتز نوعی سنگ ساختمانی صادراتی از خانواده سنگ های دگرگونی است که در اثر حرارت و فشار به ماسه سنگ کوارتز خالص تبدیل می شود.

کوارتزیت نسبت به گرانیت دوام و مقاومت بیشتری دارد به همین دلیل برای استفاده به عنوان سنگ ساختمانی کمد در آشپزخانه ها و مانند آن مناسب است اما به دلیل قیمت بالا استفاده از آن به صرفه نیست.

باید یادآور شد که اما در برابر آن مقاومت بیشتری دارد هر چه رنگ سنگ ساختمانی صادراتی کوارتزیت روشن تر باشد، خلوص آن بیشتر می شود.

از این سنگ ساختمانی می توان به عنوان سنگ ساختمانی تزئینی پله، کاشی و کف نیز استفاده کرد. کوارتزیت پودر شده نیز برای تولید ماسه سیلیس برای مصارف صنعتی استفاده می شود.

به دلیل سختی، از این نوع چسب برای ساخت سنگریزه های راه آهن استفاده می شود کوارتزیت در مقایسه با سایر سنگ های ساختمانی در برابر سرما، گرما، مواد اسیدی، هوازدگی و سایش بسیار مقاوم است و می توان گفت سنگی بسیار سخت و کاربردی است.

سنگ ساختمانی

کوارتزیت اغلب با سنگ ساختمانی گرانیت اشتباه گرفته می شود، اما در برابر گرانیت مقاوم تر است و ظاهری درشت و کریستالی دارد. طیف رنگی آن بیشتر قهوه ای تیره، قرمز و خاکستری است. بر خلاف سایر سنگ های ساختمانی، کوارتزیت نیاز به نگهداری خاصی ندارد.

برای تمیز کردن سنگ ساختمانی کوارتزیت، به سادگی از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن سطح گرد و غبار، پاک کننده برای لکه های سبک و یک جسم کمی کند برای پاک کردن لکه های سخت تر مانند رنگ استفاده کنید.

تخته سنگ یا سنگ شیل

تخته سنگ ساختمانی، یکی دیگر از سنگ های ساختمانی، گاهی اوقات به عنوان شیل یا تخته سنگ شناخته می شود. این نوع سنگ از خانواده سنگ های دگرگونی است و زمانی تشکیل می شود که سنگ های رسوبی تحت فشار زیاد قرار گیرند.

تخته سنگ ساختمانی بسیار مقاوم است و از طرف دیگر توانایی زیادی در مقاومت در برابر عوامل جوی و خوردگی دارد. سنگ ساختمانی در برابر دماهای انجماد پایدار می ماند.

همچنین می توان آن را به راحتی به قطعات سفارشی تقسیم کرد. به همین دلیل است که به طور گسترده ای برای پوشش کف و سقف استفاده می شود. بیشترین کاربرد سنگ در ساختمان ها به عنوان سنگ کف، میز آشپزخانه و سنگ روی کمد است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.