قوری چینی معمولی پانصد ساله ای در غار علی صدر کشف شد

اگر به دنبال قوری چینی هستید که به معنای واقعی کلمه به دلیل حفظ حرارت بالا مشهور است، یک قوری چینی معمولی اولین نامی است که به ذهن می رسد.

ساختار ویژه برای حفظ حرارت بالا، خاک رس موجود در قوری های سرامیکی به اندازه کافی متراکم است که باعث می شود گلدان ها هم در برابر براده و هم در برابر حرارت مقاوم باشند.

اگر به دم کردن چای سیاه وسواس دارید، قوری های سرامیکی بهترین انتخاب برای شما هستند. این قابلمه‌ها می‌توانند چای شما را برای مدت طولانی گرم نگه دارند و به راحتی می‌توان با آن‌ها کار کرد بنابراین خطر سوختن خود را کم یا اصلاً نمی‌بینید.

علاوه بر این، آنها دارای یک دسته هستند که با لمس آن احساس خنکی خواهید داشت.

همچنین اگر عاشق جمع‌آوری قوری چینی هستید که طیف وسیعی از طرح‌ها و ظاهر بصری شیک دارند، قوری چینی معمولی  شما را ناامید نخواهند کرد.

شما آنها را در بسیاری از سبک‌های شگفت‌انگیز خواهید یافت که در سبک وزن نیز دیده می‌شوند. بنابراین، استفاده از آنها نیز بسیار آسان است.

ناخوشایند به نظر می رسد اما بله، قوری های سرامیکی و قوری چینی مقاومت نسبتاً کمتری در برابر آسیب دارند. آنها بسیار شکستنی هستند و تمایل دارند به راحتی خرد یا خرد شوند. حتی برخی از قوری‌های سرامیکی به راحتی از قوری‌های استیل یا چینی می‌شکنند.

قوری

همچنین، آنها از مواد متخلخل ساخته شده‌اند، بنابراین قوری چینی بدون لعاب ممکن است در طول زمان طعم‌ها را به دام بیندازند و همچنین دم‌نوش‌های آینده را خراب کنند. به همین دلیل است که تنها چند گلدان سرامیکی تجاری موجود است که لعاب ندارند.

اگرچه قوری های فولادی ضد زنگ چندان معمولی نیستند، اما تنها در چند سال محبوبیت زیادی به دست آورده اند. چای نوشانی که می خواهند قوری هایشان طعمی مدرن داشته باشد، طیف وسیعی از طرح ها و همچنین ظاهر درخشان قوری های استیل را دوست دارند.

قانع‌کننده‌ترین دلیلی که عاشقان چای قوری چینی را دوست دارند، جذابیت زیبایی شناختی آن‌ها است. با این حال، آنها در کنار ظاهر دارای مزایای بی شماری هستند.

اگر بپرسید کدام ماده قوری بادوام تر است، پاسخ استیل ضد زنگ خواهد بود. همچنین فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی مقاوم است.

مانند مورد قبلی، فولاد ضد زنگ رسانایی و حفظ حرارت شگفت انگیزی را ارائه می دهد. برای این کار، این قوری چینی برای نگه داشتن چای و همچنین گرم کردن آن روی اجاق گاز مناسب هستند.

حتی برخی از قوری‌های استیل ضد زنگ دارای فناوری خلاء هستند که باعث می‌شود چای شما برای مدت طولانی گرم بماند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.