عسل خوانسار در اصفهان جان زلزله زده ها را نجات داد

عسل به طور سنتی برای درمان بیماری های عفونی استفاده می شود. این خواص شگفت انگیز عسل خوانسار در اصفهان در نتیجه دخالت ترکیبات مختلف زیست فعال پیچیده است.

عسل به عنوان یک عامل درمانی معتبر و موثر برای پزشکان طب سنتی و عموم مردم در حال تبدیل شدن به پایدار است.

نقش مفید آن به دلیل فعالیت های ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی و همچنین تقویت سیستم ایمنی مورد تایید قرار گرفته است.

همچنین سایر بیماری‌های مورد بحث در اینجا که می‌توان با عسل درمان کرد، شامل اسهال، زخم معده، درماتیت عود کننده سگ، دیابت، تومور و آرتریت می‌شود و عسل نیز می‌تواند برای ضدعفونی کردن پوست و بهبود زخم استفاده شود.

عسل

بسیاری از عوامل شناخته شده ای که به عسل این خواص را می دهند عبارتند از اسیدیته، قند بالا، پراکسید هیدروژن و سایر خواص غیر پراکسیدی آن. برخی از عوامل ممکن است بر خواص درمانی عسل تأثیر بگذارد مانند قرار گرفتن در معرض گرما و نور.

حقیقت این است که از جمله خواص عسل تسکین سرفه و گلودرد نیز می باشد. برای مبارزه با سرماخوردگی کافی است یک قاشق چای خوری عسل را به چای لیمو اضافه کنید. در واقع، این دارو به اندازه خود داروهای سرفه یک درمان موثر است.

به همین دلیل است که به طور گسترده ای به ویژه در کودکان برای کمک به تسکین گلودرد و مبارزه با سرماخوردگی استفاده می شود. همچنین برخلاف داروهای سرفه، عسل هیچ عارضه ای ندارد و به کودکان کمک می کند تا بهتر استراحت کنند. بنابراین والدین می توانند بسیار آرام تر باشند.

رطوبت موجود در عسل نه تنها بر بافت، طعم یا رنگ آن تأثیر می گذارد. اما می توان از آن برای تامین رطوبت بدن نیز استفاده کرد. به این ترتیب عسل به دلیل خواصی که برای مرطوب کردن موها دارد، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.