خوردن آب مقطر برای گیاه موجب دفع سنگ کلیه می شود

استفاده از آب مقطر برای گیاه مرکز ملی تحقیقات دانشجویی آزمایشی را با گیاهان آبیاری شده با شیر، نمک و آب مقطر انجام داد.

گیاهانی که آب مقطر دریافت کردند رشد بهتر و برگ های بیشتری داشتند. اگرچه این امیدوارکننده به نظر می رسد، بسیاری از گیاهان از آب لوله کشی بدشان نمی آید.

گیاهان فضای باز در زمین از خاک برای فیلتر کردن مواد معدنی اضافی یا آلاینده ها استفاده می کنند. گیاهان موجود در ظروف آنهایی هستند که نگران آن هستند.

ظرف سموم بدی را به دام می‌اندازد که می‌توانند تا سطوح ناسالم ایجاد شوند. بنابراین گیاهان آپارتمانی شما کسانی هستند که بیشترین سود را از آب مقطر خواهند برد.

با این حال، دادن آب مقطر به گیاهان معمولاً ضروری نیست. رشد و رنگ برگ ها را تماشا کنید و در صورت بروز هرگونه حساسیت، از شیری به مقطر تغییر دهید.

آب

تفاوت بین آب مقطر و سایر انواع آب آشامیدنی در این است که تقطیر تمام مواد معدنی آب سخت و همچنین مواد شیمیایی موجود در آب لوله کشی مانند فلوراید و کلر را از بین می برد.

آب مقطر نوعی آب نرم است، اما مقدار کمی سدیم موجود در آب تصفیه شده با نرم کننده مکانیکی را ندارد. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع آب برای گیاهان استفاده شود، مشکل بزرگتری در گیاهان داخلی نسبت به گیاهان بیرونی است.

ساده ترین راه برای کشف تأثیر آب مقطر بر گیاهان خواندن نتایج یک آزمایش علمی است. یک دانشجوی انتشاراتی در مرکز تحقیقات دانشجویی ملی آزمایشی را انجام داد که در آن دانه ها با آب مقطر، آب لوله کشی و آب نمک آبیاری شدند.

بذرهایی که آب مقطر دریافت کردند بهترین رشد را داشتند در حالی که دانه هایی که با آب لوله کشی آبیاری می شدند، برگ های کمتری داشتند و به ارتفاع آن ها رشد نمی کردند. بذرهای دریافت کننده آب نمک جوانه نزنند.

آب لوله کشی برای آبیاری بیشتر گیاهان مناسب است، اما ممکن است حاوی مقادیر کمی کلر باشد و احتمالاً فلورایده است – و هر دوی این مواد شیمیایی می توانند برای برخی از انواع گیاهان سخت باشند.

این تأثیر روی گیاهان آپارتمانی شدیدتر است، زیرا مواد شیمیایی در مقدار کمی خاک جمع می شوند و با باران شسته نمی شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.