تکنیک های مهم برای نصب راحت کاشی لعابی در سریع ترین زمان!

کاشی های لعاب دار تزئین شده در موقعیت های مختلف معماری چین باستان. (این تصویر دیوار صفحه جنوبی در معبد کنفوسیوس هانچنگ است کاشی های لعابدار تزئین شده روی سقف کاشی های لعابدار تزئین شده روی دیوار صفحه نمایش است.

تحقیقات علمی قبلی روی کاشی لعابی چینی عمدتاً بر حوزه‌های زیر متمرکز شده‌اند: تکنیک ساخت تولید کاشی‌های لعاب‌دار ترکیب و منشأ مواد خام آنها و مکانیسم اصلی تخریب و حفاظت از جمله محو شدن لعاب و ریزش لایه لعاب است.

با این حال، کاشی‌های لعاب‌دار که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، عمدتاً مربوط به شهر پکن و مناطق اطراف آن هستند، در حالی که کاشی‌های سرامیک معماری سایر مناطق به ندرت مورد مطالعه علمی قرار گرفته‌اند.

علاوه بر این، اکثر مطالعات قبلی عمدتاً کاشی‌های لعاب‌دار مورد استفاده در سقف‌ها را ارزیابی می‌کردند، در حالی که مطالعات روی کاشی‌های لعاب‌دار مورد استفاده برای تزئین دیوارهای معماری باستانی کمیاب است.

کاشی لعابی

تنها تحقیق علمی انجام شده تا به امروز، مطالعه تکنیک ساخت کاشی های لعابدار است که برای تزئین دیوارهای بتکده Baoensi سلسله مینگ واقع در شهر نانجینگ در جنوب چین استفاده می شود.
کاشی های لعابدار تزئین شده روی سقف ها و دیوارها در موقعیت های مختلف معماری با اشکال مختلف استفاده می شود.

این بدان معنی است که آنها ممکن است تکنولوژی سرامیکی متمایز داشته باشند، از فرآیندهای پوسیدگی مختلف رنج ببرند و در نحوه نگهداری آنها متفاوت باشند.

علاوه بر این، این تفاوت ها ممکن است در کاشی های لعابدار تولید و نگهداری شده در مناطق مختلف چین نیز وجود داشته باشد.

بنابراین، مطالعه کاشی‌های لعابدار معرف به‌عنوان مصالح ساختمانی قدیمی برای تزئین دیوارها، که برای انجام اقدامات حفاظتی مؤثر برای چنین مصالح ساختمانی بسیار مهم است، اهمیت زیادی دارد.

مقاله حاضر به بررسی علمی کاشی‌های لعابدار چینی مورد استفاده برای تزئین دیوارهای صفحه‌نمایش باستانی می‌پردازد که در مطالعات قبلی به ندرت مورد توجه قرار گرفته است.

مواد خام مورد استفاده، تکنیک های ساخت به کار رفته و فرآیندهای تخریب این نوع کاشی های لعابدار در معبد کنفوسیوس هانچنگ و معبد خدا شهر برای اولین بار به تفصیل مورد بحث قرار می گیرند این تحقیق ما را قادر می سازد تا پیشنهادات مفیدی را در مورد حفظ و مرمت این کاشی ها ارائه دهیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.